Folie grzewcze
Już ponad 8 lat temu jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadzili na rynek innowacyjny system grzewczy oparty o folie wykorzystujące podczerwień. To praktycznie bezawaryjne, wygodne w eksploatacji z uwagi na brak konieczności serwisowania rozwiązanie, potwierdzone 25 letnią gwarancją.
System grzewczy Red Snake to folia grubości (0,4mm), jest mieszanina włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować jako podstawowe źródło ogrzewania
Wysoka skuteczność folii wynika przede wszystkim z braku strat przesyłowych ciepła, w przeciwieństwie do konwekcji lub tradycyjnych sposobów ogrzewania. Jedną z ważniejszych zalet i przewag nad innymi systemami grzewczymi jest możliwość sterowania ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu oddzielnie.
Jednym z takich bardzo istotnych kryteriów wyboru ogrzewania jest powierzchnia obiektu. Jeśli mamy do ogrzania ok. 60-120 m2, czyli kompaktową i przy odpowiednim zaprojektowaniu bardzo funkcjonalną powierzchnię, system folii Red Snake będzie optymalny. Z naszej powierzchni użytkowej nie będziemy musieli “oddawać” cennej przestrzeni np. na kotłownie lub miejsce instalacji jednostki grzewczej takiej jak choćby pompa ciepła, czy tradycyjne grzejniki.
Montaż folii Red Sanke
Jest kilka sposobów montażu folii grzewczej Red Snake rekomendowanych przez producenta.
Sposób 1
Pierwszym z nich jest montaż pod wylewkę betonową- 5-7 cm wylewki. Folie grzewcze rozwijamy na styropianie wraz z pianką ekranowaną Red Snake i przykrywamy całość folią budowlaną.
Sposób 2
Drugim sposobem montażu jest montaż pod podłogą pływającą, np. pod panele podłogowe. W takim przypadku na podkład w postaci ekranowanej pianki Red Snake jest rozwijana folia grzewcza, następnie przykrywana folią budowlaną. Na tak przygotowaną podłogę można położyć panele.
Sposób 3
Trzecim rodzajem montażu folii grzewczej, jest montaż w suficie. Folia wraz z 2 cm ekranowaną wełną mineralną jest przytwierdzana pomiędzy profile (konstrukcja sufitu podwieszanego). Całość zostaje przykryta folią paroizolacyjną, a następnie płytami kartonowo gipsowymi.