Instalacje komercyjne

Chcesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd?

Instalacja PV na dachu lub w otwartym terenie to rentowna inwestycja, przyczyniająca się do trwałego obniżenia kosztów energii. Wynika to z faktu, że  energia elektryczna wygenerowana z energii słonecznej jest najkorzystniejszą jej formą. Dodatkowo, inwestycja w fotowoltaikę jest działaniem zgodnym z duchem zrównoważonego rozwoju, które odgrywa coraz większą rolę w komunikacji i współpracy z klientami oraz partnerami.

Zalety komercyjnych systemów fotowoltaiczbych

Ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są moduły, zamieniają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną w postaci prądu stałego. Zjawisko to nazywane jest efektem fotowoltaicznym. Dzięki pracy inwertera prąd stały przekształcany jest na prąd zmienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w naszych instalacjach domowych. Tak uzyskaną energię elektryczną możemy zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać.

Dzięki programom wsparcia i dotacjom możemy przyśpieszyć zwrot z naszej inwestycji.

  • Obniżenie kosztów energii —energia elektryczna pochodząca z promieniowania słonecznego jest nadzwyczaj korzystna cenowo i obniża drogi pobór energii z sieci.
  • Obniżenie emisji CO2 — fotowoltaika jest ekonomicznym środkiem do realizacji wymogów dotyczących redukcji emisji CO2.
  • Strategiczne inwestycje — zasilanie energią wytworzoną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju to temat, który można pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy.

Trwałe obniżenie kosztów dzięki inwestycji w fotowoltaikę.

Produkcja własnej energii z energii słonecznej gwarantuje firmie trwałe obniżenie kosztów. To dlatego, że promieniowanie słoneczne jest bezpłatnym zasobem, którego wykorzystanie opłaca się i uniezależnia firmy od rosnących cen energii.
W przypadku dużego stopnia zużycia energii z instalacji PV na potrzeby własne, powoduje że  inwestycja zwraca się już po kilku latach.

Gospodarka oparta o zrównoważony rozwój – nakaz obecnych czasów

Energia słoneczna wprost z własnego dachu poprzez instalację PV pomaga firmom nie tylko obniżać koszty zakupu energii. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to także najprostsza i najkorzystniejsza droga do obniżenia emisji CO2.
Firmy inwestujące w fotowoltaikę działają perspektywicznie, nie tylko spełniają normy i wymogi prawne ale również w ten sposób odpowiadają  na oczekiwania klientów i partnerów, dla których temat zrównoważonego rozwoju odgrywa coraz większą rolę.

Realizacje instalacji komercyjnych

Setki zrealizowanych inwestycji czynią z nas lidera lokalnego rynku OZE.

Wilkowice 50 kWp

Wschowa 50 kWp

Wrocław, 50 kWp