Kategoria: Dotacje

Podziel się tym wpisem

Mój Prąd 5.0 rusza od kwietnia 2023 – poinformowała 19 marca Anna Moskwa. Podała też, że w nowej edycji programu Mój Prąd 5.0 dofinansowanie będzie dotyczyć nie tylko fotowoltaiki, ale też pomp ciepła czy kolektorów słonecznych.

Najważniejsze zmiany:

–  „Rozszerzamy program Mój Prąd o dofinansowanie do zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. Dzięki temu program będzie kompleksowym wsparciem w procesie przekształcania budynku jednorodzinnego w niskoemisyjny i efektywny energetycznie dom. To nasza odpowiedź na najczęściej zgłaszane nam potrzeby społeczne. Niezależnie od tego czy dziś dom ogrzewany jest gazem, peletem czy ciepłem systemowym, od kwietnia będzie można dokonać remontu i inwestycji, które pozwolą w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania i energii elektrycznej” – mówiła Anna Moskwa.

Co ciekawe minister zapowiedziała także, że pod koniec 2023 powinien ruszyć program dotacji na odnawialne źródła energii dla przedsiębiorców, finansowane ze środków unijnych i krajowych. Zaznaczmy, że przedsiębiorcy do tej pory nie mogli liczyć na żadne formy wsparcia inwestycji w odnawialne źródła energii.

Maksymalna kwota dofinansowania ma wynieść 58 tys. zł.

– Nabór do programu ma być prowadzony w sposób ciągły. Oznacza to, że każdy kto zgłosi się do programu będzie miał szanse na otrzymanie dofinansowania, a beneficjenci nie będą musieli czekać na uruchomienie kolejnych edycji programu jak miało to chociażby miejsce w przypadku wersji programu 3.0

O wszelkich szczegółach programu będziemy Państwa informować na bieżąco w chwili kiedy zostaną podane do publicznej wiadomości.