Kategoria: Folie grzewcze

Podziel się tym wpisem

Przy rosnących cenach energii elektrycznej folie grzewcze nie wydają się oczywistym i pierwszym wyborem kiedy myślimy o ogrzewaniu naszego nowobudowanego lub modernizowanego domu. A jednak – instalując je w odpowiednich budynkach, mogą konkurować nawet z pompami ciepła.
Jakie są główne zalety folii grzewczej w wariancie sufitowym?

  • Niski koszt inwestycyjny – w porównaniu do najbardziej popularnych systemów grzewczych , folie grzewcze potrafią obniżyć koszt inwestycyjne w źródło ciepła nawet o 70% (względem pompy ciepła). Należy pamiętać, że przy inwestycji w folię nie mamy zapewnionego grzania ciepłej wody użytkowej, które daje nam pompa.
  • Szybki montaż – przy prawidłowo przygotowanym budynku, montaż folii grzewczej jesteśmy w stanie wykonać nawet w 1 dzień.
  • Sterowanie każdym pomieszczeniem oddzielnie – dzięki umiejscowieniu termostatu w każdym pomieszczeniu / strefie grzewczej wyłączamy z ogrzewania te pomieszczenia które nie są aktualnie użytkowane lub ograniczamy w nich temperaturę do minimalnej, co generuje spore oszczędności.
  • Można ją zastosować w każdym pomieszczeniu – producent folii nie ogranicza zakresu jej użycia, w związku z tym jest rozwiązaniem kompleksowym, możliwym do zastosowania w całym domu.
  • Świetnie sprawdza się przy podwieszanych sufitach – folia montowana jest zazwyczaj pomiędzy stelażami sufitu podwieszanego i została zaprojektowana w taki sposób, aby idealnie wpasować się w rozstaw rzędów stelaża zalecany przez producentów.
  • Nie zwiększa wagi stropu/sufitu – dzięki minimalnej wadze nie stanowi obciążenia dla stropu i sufitu podwieszanego, nie musimy się więc martwić, że pojawią się na nim mikropęknięcia. Nie musimy też stosować żadnych dodatkowych materiałów zabezpieczających stelaż, czy płytę G-K.
  • Zarządzanie temperaturą w sposób zdalny – dzięki aplikacji na telefon możemy zapewnić w domu / wybranych pomieszczeniach oczekiwaną przez nas temperaturę z wyprzedzeniem, lub po prostu ustalić plan dla każdego pomieszczenia z osobna, dostosowany do naszego dobowego rytmu.
  • Ciepła podłoga – wielu z nas lubi efekt ciepłej podłogi w domu. Folia w wariancie sufitowym nie da nam oczywiście efektu takiego jak folie podłogowe lub tradycyjna podłogówka, ale dzięki zasadzie działania opartej na promieniowaniu podczerwonym (nagrzewając równomiernie wszystkie przedmioty/elementy danego pomieszczenia – również podłogę) powoduje, że podłoga będzie przyjemnie ciepła.

 Do jakich budynków:

Jako firma która przeprowadziła dziesiątki montaży folii grzewczej rekomendujemy jej stosowanie w budynkach nowych, spełniających parametry WT2021 69 kWh/m2/rok lub niższych, domów modernizowanych, ale dobrze zaizolowanych, domków letniskowych, domów do 70m2 bez zgody na pozwolenie, oraz budynków modernizowanych, gdzie użycie folii grzewczej jest technicznie najlepszym z możliwych rozwiązań.

Aby upewnić się, że folie sprawdzą się w danym budynku, zapraszamy do konsultacji, którą zapewnią Państwu nasi doradcy – zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.

Zapraszamy na stronę naszych realizacji Red Snake aby zobaczyć jak wygląda montaż folii grzewczej w praktyce:

Realizacje folie grzewcze