Pompy ciepła

Chcesz zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie?

Pompa ciepła to efektywne urządzenie pobierające energię cieplną z powietrza lub gruntu, które dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu, wytwarza ciepło, które wykorzystujemy do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła

Ciepło, uzyskane za pomocą pompy ciepła, to nawet 75% energii pozyskanej z otoczenia, a pozostałe 25% stanowi energia elektryczna, zasilająca urządzenie. Ogrzewanie pompą ciepła kosztuje mniej niż kotłem węglowym czy gazowym, zatem jest to aktualnie najbardziej ekonomiczne źródło grzewcze.

Są to urządzenia niewymagające obsługi i tanie w eksploatacji. Pompę ciepła można podłączyć do istniejącej instalacji grzewczej, gdzie odbiornikami są grzejniki lub instalacja podłogowa. Pompy ciepła coraz częściej trafiają do modernizowanych domów. Co ważne, mogą być one wykorzystane zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w budownictwie wielorodzinnym, komunalnym, czy przemysłowym.

Podsumowując – pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędność, czystość i wygodę.

Jakie źródła energii wykorzystują pompy ciepła?

Powietrze (pompy powietrze-woda)

Ogrzane słońcem powietrze jest dostępne wszędzie. Gdy zimą jest największe zapotrzebowanie na ciepło, powietrze jest najchłodniejszym źródłem ciepła. Pompa ciepła powietrze-woda może jednak nadal pobierać wystarczającą do działania ilość energii w trybie ogrzewania przy temperaturze powietrza zewnętrznego wynoszącej -20°C. Szczególną zaletą jest prosta instalacja pompy ciepła powietrze-woda, ponieważ nie wymaga robót ziemnych i odwiertów

Grunt (pompy grunt-woda)

Pobierając energię spod powierzchni Ziemi, gruntowe pompy ciepła są niezwykle niezawodne, nawet w warunkach najzimniejszego klimatu. Temperatury gruntu pozostają niemal stabilne przez cały rok, co czyni grunt idealnym źródłem energii odnawialnej. Pompy ciepła grunt-woda różnią się rodzajem instalacji. Wymagany system rur można zainstalować za pomocą głębokich odwiertów – pionowe sondy umieszczone prostopadle w gruncie bądź tzw. kolektory poziome, gdy dostępny jest odpowiedni obszar gruntu.

Zlikwiduj nieefektywne źródło ciepła

Likwidując nieefektywne źródło ciepła na pompę, możesz uzyskać od 19 400,00 zł do 35 200,00 zł na pompę powietrzną, w przypadku pomp gruntowych od 28 000,00 zł do 50 900,00 zł korzystając z Programu „Czyste Powietrze”.

Realizacje

Setki zrealizowanych inwestycji czynią z nas lidera lokalnego rynku OZE.

Sława, LG 7 kW

1 Wilkowice LG 9 kW

Lgiń, Stiebel Eltron 8 kW